< Powrót

Kredyt na zakup ziemi rolnej

Rozwój w przypadku Rolnika jest niezwykle ważny. Nie wystarczy bowiem skupiać się tylko i wyłącznie na utrzymywaniu tego, co mamy, ale należy pomnażać dobra i gospodarować nimi z coraz to większą swobodą i rozeznaniem. Celem każdego przedsiębiorcy jest stanie się swoistym potentatem w swojej kategorii. Zakup nowej ziemi rolnej może w tym pomóc. Jednocześnie zakup nowych terenów może być także pomysłem na rozpoczęcie przygody z rolnictwem lub na szybką rozbudowę gospodarstwa, które założyliśmy nie tak dawno temu. Nie od dziś wiadomo, że to atak jest najlepszą obroną, a więc warto czasem zaryzykować i spróbować zakupu nowych gruntów uprawnych lub pastewnych. Rozwój budynków czy terenów rolnych jest jednak nieodłącznie związany z finansami. Gdzie zatem szukać wsparcia?

Czym jest kredyt na zakup ziemi rolnej

          Pomoc finansowa nie musi wiązać się z problemami. Jeżeli potrzebujesz szybkiej i łatwej pożyczki, warto spróbować odpowiednio ją umotywować, aby dostać kredyt na lepszych warunkach. Kredyt na zakup ziemi rolnej jest takim przykładem. Może zostać przyznany na zakup nowych użytków rolnych, na których Rolnik ma zamiar prowadzić własne gospodarstwo, bądź rozwijać już istniejące. Jednak nie dotyczy on tylko i wyłącznie pustych przestrzeni. Finansowanie może zostać przyznane także na zakup zabudowanych nieruchomości rolnych, a więc na budynki, bądź ziemie, które już są częścią jakiegoś działania rolniczego lub też na budowę, modernizację czy remont budynków oraz budowli, które stają się elementami gospodarstwa rolnego. Zakres możliwości jest więc duży, a jedyną wspólną zasadą jest rozwój, który miałby zostać wymiernie umożliwiony poprzez dodatkowe fundusze. W ten sposób możemy starać się iść do przodu i poprawiać warunki życia oraz funkcjonowanie naszego biznesu.

Jak wiele można zyskać przy takim kredycie?

          Możliwości finansowania różnych usług sprawiają, że nasz rozwój może przerosnąć oczekiwania. Warto zatem sprawdzić dokładnie warunki każdej pożyczki i zorientować się co do firmy, która ją przyznaje. Nasza propozycja skupia się na finansowaniu rozwoju Rolników bez ich niepotrzebnego krępowania. Dlatego właśnie jesteśmy skłonni na daleko idącą elastyczność. Chcemy i możemy dostosować się do potrzeb naszych Klientów, aby czuli oni wsparcie i inicjatywę także z naszej strony. Nie musimy oglądać rachunków, faktur VAT czy VAT RR. Nie potrzebujemy zaświadczeń o braku zaległości w Urzędach Gminy czy w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Tak samo jak nie jesteśmy zorientowani na współpracę tylko z osobami, które uzyskały dotacje unijne czy z tymi, które mają już jakąś historię kredytową. Co więcej, sama historia też nie jest dla nas wiążącą przeszkodą w rozwoju, jeżeli opóźnienia spłaty rat nie przekroczyły 30 dni. Słowem, ujmujemy się za prostotą i łatwością oraz za pomocą, gdyż wierzymy, że zaufanie to podstawa prowadzenia jakiejkolwiek działalności biznesowej. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi warunkami. Jesteśmy drogą, po której Rolnicy mogą swobodnie rozwijać się w lepszą stronę.

Warunki kredytowania

            Jako przedsiębiorcy wiemy  jak powinny funkcjonować relacje międzyludzkie i znamy to, co nas samych w nich denerwuje. Dlatego jesteśmy za uproszczeniem procedur. Kredyt na zakup ziemi można otrzymać przy kwocie minimalnej 20 000 złotych. Nie określamy jednak kwoty maksymalnej, aby nie ograniczać naszych Klientów w marzeniach dążenia do piękniejszego jutra. Oczekujemy za to minimalnego wkładu własnego, który musiałby wynosić przynajmniej 25% całej inwestycji. Okres kredytowania może być nawet bardzo długi, warto pochylić się nad odpowiednim rozłożeniem spłat. Jednak wszelkie konkretne informacje w tym aspekcie powinny być dostosowane indywidualnie do Klienta. Chcemy dążyć do minimalizacji formalności, dlatego łączymy dochód z wielu źródeł, np. z faktur, rachunków, dotacji czy hektarów przeliczeniowych, przy czym ich nie wymagamy. Naszym warunkiem jest jednak minimalny okres prowadzenia gospodarstwa rolnego, który musi wynosić sześć miesięcy. Indywidualne podejście procentuje także przy ustalaniu harmonogramu spłat, który powinien zostać dostosowany do terminów uzyskiwania przychodów. W ten sposób ułatwiamy Klientom dowolny rozkład rat, które nie zrujnują jego codziennej pracy. Istotną informacją jest to, że sama spłata kapitału może zostać odroczona w czasie. Sama oferta powinna być więc wygodna i korzystna dla każdego Rolnika.

            Nasza firma stawia na przejrzystość formalności i ich minimalizację. Działamy na terenie całego kraju, a przy tym jesteśmy dostępni mailowo lub telefonicznie niemalże przez cały czas. Dla potrzeb naszych Klientów możemy bezpłatnie umówić się na spotkanie w ich miejscu zamieszkania. Wierzymy, że wspólne zaufanie prowadzi do odpowiednich korzyści. Dlatego chcemy mieć udział w rozwoju polskiej gospodarki rolnej, a także, po części, w każdym rozwoju polskiego Rolnika. Dzięki naszym finansom możemy dziś cieszyć się z wielu pięknych darów natury, które ludzką ręką przetwarzane są na produkty najwyższej jakości. Kieruje nami misja, gdyż wierzymy, że dobre gospodarstwo to szczęśliwsze i zdrowsze społeczeństwo. Sięgnij z nami po swoje marzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *